Prasowanie większych gabarytów takich jak obrusy, pościel czy zasłony wymaga od nas większego zaangażowania, niż prasowanie standardowej bluzki czy koszuli. Obszerne gabaryty najwygodniej prasować na desce posiadającej większy blat.

Idealnie do tego nadaje się deska do prasowania Companion firmy Rorets. Podczas prasowania warto pamiętać, że wszelkie hafty, wstawki itp. prasujemy z lewej strony, aby ich nie zniszczyć. Pamiętajmy również o tym, że  przy prasowaniu tkanin delikatnych, czy z naturalnych włókien najlepiej dostosować temperaturę żelazka do zaleceń producenta.

Dla osób prasujących  żelazkiem z generatorem pary bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest deska do prasowania Smilla firmy Rorets Posiada ona dużą, solidną podstawę na generator pary a konstrukcja nóg zapewnia desce bardzo dobrą stabilność.

Aby uporać się z rozprasowaniem zagnieceń na obszernych tkaninach warto skroplić materiał  wodą bądź przygotowanym wcześniej roztworem wody i octu (1:1). Mamy wówczas gwarancję szybkiego i dokładnego wyprasowania rzeczy. Bardzo długie tkaniny jak  pościel, obrusy, zasłony czy firany najłatwiej jest prasować złożone w pół na najdłuższym boku. Tak złożoną tkaninę można wygodnie ułożyć na desce i starannie wyprasować pamiętając, aby nie zaprasować miejsca złożenia. Tym prostym sposobem poradzimy sobie z każdą obszerną tkaniną, bez względu na jej wielkość i rodzaj materiału z jakiego jest wykonana.

Do prasowania delikatnych tkanin, jak obrusy czy firanki, można wykorzystać nakładkę na żelazko Luna lub siatkę Nova Rorets.  Oba te produkty są odporne na wysokie temperatury i chronią prasowaną tkaninę przed przypaleniem czy wybłyszczaniem. Nakładka Luna jest uniwersalna, zapewnia równomierne przenikanie pary i nadaje się do wszystkich typów żelazek.

Dla osób prasujących  żelazkiem z generatorem bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest deska do prasowania Smilla firmy Rorets (link: ….). Posiada ona dużą, solidną podstawę na generator pary a konstrukcja nóg zapewnia desce bardzo dobrą stabilność.

Warto zatem poszukać odpowiedniego rozwiązania tak, aby prasowanie dużych gabarytów przebiegało sprawnie i bez obaw, że zniszczymy tkaninę.