Jak wyprasować koszulę? Kolejność prasowania

Prasowanie koszuli

 

Istnieje bardzo wiele sposobów na odpowiednie wyprasowanie koszuli. Każda osoba z pewnością znajdzie idealny dla siebie. My przybliżymy przykładową kolejność prasowania koszuli tak, aby czynność ta przebiegła sprawnie i szybko a koszula dłużej wyglądała świeżo.

Po wypraniu koszuli warto nią wstrząsnąć i wygładzić dłońmi. Następnie powinniśmy ją rozwiesić na wieszaku , aby mogła wysuszyć się w takiej pozycji jak wisi w szafie. Materiał będzie miał wówczas mniej zagnieceń a prasowanie przebiegnie znacznie łatwiej i szybciej.

Warto jest zwrócić uwagę na to, jakiej wody używamy do prasowania koszuli. Dzięki stosowaniu wody destylowanej lub butelkowej uchronimy nasze żelazko przed odkładaniem się kamienia i zapchania spryskiwacza.  Polecamy do prasowania koszul deskę do prasowania Facile firmy Rorets. Aby uzyskać pożądany efekt pamiętajmy, że żelazko musi mieć odpowiednią temperaturę. Dzięki temu szybciej wyprasujemy trudniejsze zagniecenia. Najlepiej zapoznać się z metką producenta i dostosować temperaturę do rodzaju materiału z jakiego wykonana jest koszula. Warto pamiętać, aby ciemne koszule prasować przy pomocy nakładki LUNA lub siatki NOVA firmy Rorets. Tym sposobem unikniemy niechcianego wybłyszczania się materiału.

 

Kolejność czynności przy prasowaniu koszuli:

 

  1. Spryskujemy materiał wodą za pomocą żelazka lub oddzielnego spryskiwacza.
  2. Prasowanie koszuli zaczynamy od kołnierzyka. Najpierw lewa, potem prawa strona.
  3. Następnie przechodzimy do prasowania barków koszuli. W tym celu naciągamy barki koszuli na węższą stronę deski do prasowania.  
  4. Mankiety – najpierw prasujemy wewnętrzną a potem zewnętrzną stronę mankietów, omijając guziki. Następnie składamy mankiety i prasujemy  je na szwach.
  5. Przechodzimy do prasowania rękawów. Aby uniknąć zagnieceń rozkładamy je  wzdłuż szwu. Przy tej czynności pamiętajmy aby nie prasować rękawów na kant, ponieważ nie wygląda to elegancko. Bardzo wygodnym rozwiązaniem, ułatwiającym prasowanie rękawów koszuli jest rękawnik ODE: Podczas prasowania wygładzajmy materiał, aby nie pojawiały się dodatkowe zagniecenia.
  6. Następnie przechodzimy do prasowania przodu koszuli i tej części poświęcamy najwięcej uwagi. Naciągamy koszulę na deskę i dokładnie prasujemy lewy przód, później przechodzimy do tyłu koszuli i kończymy czynność na wyprasowaniu prawego przodu koszuli. Oczywiście pamiętamy aby omijać guziki i dokładnie wyprasować przestrzeń między nimi. Po wyprasowaniu całej koszuli jeszcze raz możemy wrócić do przeprasowania zewnętrznej strony kołnierzyka.

 

 

Rozwieszamy koszulę na wieszaku i gotowe.

Suszarki Rorets