Rorets – 70 lat gościmy w Waszych domach.

Rörets jest firmą, która powstała w Szwecji i już od 70 lat gości w wielu domach w Skandynawii. Nasze wyroby znają również mieszkańcy innych krajów Europy i Świata. Produkujemy deski do prasowania, suszarki do bielizny i inne artykuły pomocne w utrzymaniu odzieży. Zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejszym celem. Większość naszych produktów używacie Państwo w domu, w otoczeniu rodziny. Jest to miejsce szczególne, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby nasze deski do prasowania czy suszarki były dostosowane do otoczenia, w którym żyjemy. Muszą być wygodne, bezpieczne dla użytkownika i dzieci oraz spełniać oczekiwania, jeśli chodzi o wzornictwo.
W Polsce firma działa od 1996 roku. Przechodząc kolejne etapy rozwoju staliśmy się dużym zakładem produkującym na potrzeby całej firmy Rörets i znaczącym producentem tego typu artykułów w Europie. Korzystając z doświadczeń naszej firmy macierzystej dostarczamy na polski rynek wyroby przemyślane i dopracowane w szczegółach. Mają one pomagać Państwu w pracy i czynić ją łatwiejszą. Chcemy służyć pomocą codziennie, poznawać potrzeby naszych klientów i je spełniać.

Produkcja od podstaw

Szczególnie dumni jesteśmy z tego, że produkcja odbywa się w Polsce. W Pniewach koło Poznania na powierzchni 6,5tys. m2 produkujemy od podstaw większość naszych wyrobów. Są to głównie różnego typu deski do prasowania i suszarki do bielizny. Uważamy to za powód do dumy, ponieważ w otaczającym nas świecie towary importowane zalewają polski rynek. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać jak ważne jest aby w Polsce powstawały zakłady produkcyjne. Jest to ważne zwłaszcza w kontekście bezrobocia i innych problemów gospodarczych w naszym kraju. Firma Rörets Polska jest znaczącym pracodawcą na lokalnym rynku. W związku z prowadzoną działalnością generuje także wiele miejsc pracy pośrednio poprzez prace zlecone, zamówienia związane z produkcją i codziennym funkcjonowaniem firmy.

Produkcja odbywa się w kilku etapach. Pierwszym z nich jest nadawanie kształtu materiałom metalowym oraz łączenie ich w półprodukty (stelaże). Następnie elementy te trafiają do lakierni. Własna, automatyczna lakiernia proszkowa o możliwości zastosowania wielu kolorów i wysoki poziom jakościowy, pozwala w sposób elastyczny reagować na potrzeby rynku. Kolejnym etapem produkcji jest składanie produktów w całość na stanowiskach montażowych. Tutaj przeprowadza się również kontrolę jakościową gotowych wyrobów. Po tym etapie produkty zaopatrywane są w etykiety i pakowane są w folię termokurczliwą i kartony zbiorcze. Następnie trafiają do magazynu gdzie realizujemy zamówienia poszczególnych odbiorców.

W 2009r firma Rorets Polska uzyskała dofinansowanie na zakup giętarki do prętów, którą można obejrzeć na filmie reklamowym dostępnym na naszej stronie.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 „FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI”