Jak prasować bluzki z cekinami, z aplikacjami, naszywkami

Coraz więcej odzieży posiada ozdobne wstawki, cekiny, aplikacje czy naszywki. Sprawiają one, że nasza stylizacja nabiera charakteru. Jednak przy prasowaniu wymagają odpowiedniego podejścia aby nie straciły koloru, kształtu i struktury.

 

Podczas prasowania,  z reguły omijamy żelazkiem cekiny, guziki, aplikacje czy naszywki w obawie przed ich uszkodzeniem. Dobrym rozwiązaniem jest prasowanie odzieży z ozdobnymi elementami przy użyciu nakładki na żelazko Luna firmy Rorets. Nakładka Luna wykonana jest z nieprzywierającego materiału i odporna na temperatury do 250˚ C. Nie powoduje wybłyszczania się tkanin i chroni przed uszkodzeniem nie tylko tkaninę ale też ozdobne elementy odzieży. Ponadto nadaje się do wszystkich typów żelazek i jest łatwa do zamontowania. Nie powoduje też dyskomfortu podczas prasowania, ponieważ łatwo ślizga się po tkaninach.

 

Przed rozpoczęciem prasowania,  bluzki z cekinami czy aplikacjami warto przewrócić na lewą stronę lub użyć nakładki na żelazko. Co więcej, trzeba zastanowić się nad rodzajem tkaniny z jakim mamy do czynienia. Żelazko najlepiej ustawić na odpowiednią temperaturę tak, aby przede wszystkim nie zniszczyć tkaniny oraz nie uszkodzić żadnych ozdobnych elementów. Piękno naszych oryginalnych rzeczy zależy od tego, w jaki sposób zadbamy o ich pielęgnację. Warto więc przestrzegać podstawowych zasad związanych z praniem i prasowaniem. Stylizacje z elementami ozdobnymi wyrażają naszą osobowość, dlatego odpowiednio o nie zadbajmy i cieszmy się nimi jak najdłużej.