Jak prasować by wyprasować, a się nie naprasować

Prasowanie wcale nie musi być czasochłonnym zajęciem, które wręcz wysysa z nas życie. Przeciwnie! Kilka dobrych nawyków jest w stanie zupełnie odmienić podejście do prasowania i sprawić, że do idealnie wyprasowanych rzeczy dodamy jeszcze jedną – uśmiech.

 

Pierwszą z rzeczy, o które należy zadbać, to nasz komfort. Dopasujmy wysokość deski do naszego wzrostu, ustawmy ją odpowiednio, tak, aby zapewnić sobie wygodna postawę podczas prasowania. Jeśli nasza deska nie ma odpowiedniego stelaża – może warto zastanowić się nad wymianą?
Deski do prasowania marki RORETS są z pewnością pozycją godną polecenia,
a spośród mnogości modeli i konfiguracji każdy szybko wybierze coś dla siebie.

 

Rozpoczynając prasowanie warto zastanowić się w jakiej kolejności będziemy to robić. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od ubrań wymagających najniżej temperatury, które prasować będziemy najchłodniejszym żelazkiem i stopniowo przechodzić do tkanin,
które wymagają temperatury wyższej. W ten sposób unikniemy czekania, aż nasze żelazko się ochłodzi. Jeśli nie wiesz za pomocą jakiej temperatury powinno się prasować daną część garderoby koniecznie sprawdź na metce!

 

Jednym ze sprytnych sposobów na (niemal dwukrotne!) skrócenie czasu prasowania może być wykorzystanie metalizowanych pokrowców, które odbijając ciepło niejako powodują prasowanie tkaniny z dwóch stron jednocześnie. Zamiast męczyć się z niewygodną folią aluminiową można sięgnąć po gotowe, sprawdzone rozwiązanie, które również cenowo i wizualnie wypadają bardzo pozytywnie – warto sprawdzić ofertę pokrowców marki RORETS.

 

Dobrą praktyką jest również prasowanie ciemnych tkanin z lewej strony. Pozwoli to na uniknięcie połysku na tkaninach i będziemy mogli dłużej cieszyć się naszą odzieżą. Z lewej strony powinno się również prasować hafty, dzięki czemu uwypuklają się, a w efekcie pięknie prezentują.

 

Gdy zdarzy nam się zaprasować zagniecenie lub trafi się odzież ciężka do wyprasowania, nie zapominajmy o korzystaniu z wody, która zdecydowanie pomaga w uporaniu się z takimi problemami. Wilgoć możemy wykorzystać również w inny sposób. Gdy nie mamy wiele rzeczy do wyprasowania, dobrym pomysłem jest zawieszenie ich w łazience podczas brania prysznica. Para wodna nieco je zwilży, co sprawi, że staną się dużo łatwiejsze w prasowaniu.

 

Choć w tym wpisie skupiamy się na tym co robić, aby prasować łatwo, szybko i skutecznie, trzeba również powiedzieć czego absolutnie robić nie można. Chodzi tu o prasowanie rzeczy, które nie są czyste – należy pamiętać, że wysokie temperatury utrwalają zabrudzenia i mogą znacznie utrudnić pozbycie się ich z tkaniny.

 

Wystarczy kilka dobrych praktyk, a prasowanie stanie się o wiele mniej męczące niż zwykle i to wcale nie kosztem efektu finalnego – wręcz przeciwnie! Kto wie, może nawet polubisz to zajęcie?

Rorets Suszarka Sussi