Prześcieradło z gumką jest jednym z najpopularniejszych prześcieradeł, które używają prawie wszystkie panie domu. Jest ono bardzo wygodne, nie ściąga się w nocy i zdecydowanie lepiej chroni nasz materac oraz pięknie prezentuje się na naszym łóżku. Na  rynku można wybierać spośród różnorodnych materiałów, z których wykonane jest prześcieradło z gumką. Najlepsze są te z naturalnych włókien. Jednak pranie, prasowanie i składanie prześcieradła z gumką nie dla wszystkich jest prostą czynnością. Zatem jak wykonać odpowiednie prasowanie i składanie prześcieradła z gumką tak, aby zajmowało jak najmniej miejsca i było gotowe w każdym momencie na jego użycie?

Jeśli chcesz złożyć prześcieradło z gumką na początku przewróć je na lewą stronę i chwyć za przeciwległe rogi. Następnie złącz je ze sobą i załóż róg trzymany prawą ręką na ten w lewej. Prześcieradło odwróci się na prawą stronę, a następnie sięgnij po dolną część prześcieradła i chwyć za róg sąsiadujący z tym rogiem, który trzymany był w prawej ręce. Załóż go na lewą rękę i dołącz do pozostałych. Rozłóż prześcieradło z dumką na płasko zaginając złożone rogi. Następnie załóż boczną część prześcieradła do środka oraz drugą stronę również. Górna część prześcieradła idzie także do środka i powstaje prostokąt. Tym samym prześcieradło z gumką zostało złożone w prostokąt, który łatwo przechowuje się w każdej szafie.

Przystępując do prasowania najlepiej jest złożyć prześcieradło z gumką przynajmniej czterokrotnie, tak aby całe zmieściło się na blacie deski do prasowania. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj deska do  prasowania Athena firmy Rorets. Athena posiada blat o rozmiarze 38x120cm wykonany z siatki metalowej, który zapewnia lepszy efekt prasowania. Dzięki przenikaniu pary przez blat, z łatwością wyprasujemy nawet najtrudniejsze zagniecenia. Deska ta posiada również płynna regulację wysokości oraz przyłącze elektro z przedłużaczem i antenkę podtrzymującą przewód od żelazka w czasie prasowania. Przed rozpoczęciem prasowania należy zwrócić uwagę na temperaturę żelazka, która zależy od rodzaju tkaniny z jakiej wykonane jest prześcieradło. Prześcieradło wykonane z naturalnych tkanin będzie delikatniejsze, zaś te z domieszką poliestru będzie można spokojnie prasować na najwyższych temperaturach. Najlepiej jednak dostosować temperaturę żelazka do zaleceń na metce.  Podczas prasowania złożonego prześcieradła uważamy aby nie zaprasować zgięć powstałych przy jego składaniu. Dzięki temu uzyskamy dobrze wyprasowany materiał i prześcieradło można bezpośrednio założyć na materac lub przechować w szafie.