Jak przygotować się do prasowania?

Choć prasowanie z pewnością nie należy do ulubionych czynności znacznej części gospodarzy i gospodyń domowych, istnieje kilka sposobów, które sprawią,
że stanie się ono znacznie szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze,
a co za tym idzie – mniej czasochłonne. Zanim chwycimy żelazko w dłoń
powinniśmy się zastanowić jak przygotować się (i nasze ubrania!) do prasowania.
Oto kilka rad, które powinny Ci pomóc przez nie gładko przejść.

 

  • Proces przygotowania do prasowania zaczyna się szybciej niż myślisz – już wkładając brudną odzież do pralki trzeba pamiętać o tym, że im więcej rzeczy włożymy do bębna,
    tym bardziej będą one w nim ściśnięte, a co za tym idzie – bardziej prawdopodobne jest ich pogniecenie się podczas prania. Starajmy się o tym pamiętać i nie wciskajmy odzieży do pralki na siłę! Gdy pranie będzie już za nami warto wyciągnąć je możliwie szybko, tak by nie leżało godzinami pogniecione w pralce.

 

  • To, o co należy zadbać w następnej kolejności to odpowiednie rozwieszenie naszego prania, tak aby później szybciej i łatwiej dało się prasować. Ubrania należy najpierw „strzepnąć” lub naciągnąć, a następnie rozwiesić na suszarce. W tej czynności może pomóc dobrej jakości sprzęt– suszarki marki RORETS.  Posiadają one wiele udogodnień, które sprawiają, że rozwieszanie i przenoszenie prania może stać się dużo łatwiejsze. Estetyczny wygląd suszarek może także cieszyć oko. Ważne jest też, aby nie czekać, aż ubrania będą całkowicie suche, ponieważ lekko wilgotne rzeczy prasuje się zdecydowanie łatwiej.

 

  • Nie zapominajmy także o przygotowaniu miejsca pracy! Przygotujmy wcześniej miejsce na wyprasowane rzeczy, wieszaki do koszul i bluzek, by nie przerywać już samego prasowania i oszczędzić sobie czasu.

 

  • Dbajmy o nasz sprzęt – korzystajmy z odpowiednio przygotowanej wody do żelazek,
    wówczas posłużą nam przez lata i co najważniejsze nie będą niszczyć naszych rzeczy.
    Warto jest regularnie czyścić stopkę żelazka i dbać o to, by nie gromadziło się w nim za dużo kamienia.

 

To, czy będziemy mieli dużo pracy podczas samego prasowania jest uwarunkowane wieloma czynnikami, a zaskakująca ich ilość pojawia się na długi czas przed stanięciem przy desce do prasowania. Jeśli poświęcimy chwilę na odpowiednie przygotowanie odzieży do prasowania możemy być zdziwieni o ile ta czynność może się skrócić a nawet stać się przyjemną.

Przygotowania do prasowania