Rorets Blog

Jak prasować większe gabaryty (obrusy, pościel itd.)

Prasowanie większych gabarytów takich jak obrusy, pościel czy zasłony wymaga od nas większego zaangażowania, niż prasowanie standardowej bluzki czy koszuli. Obszerne gabaryty najwygodniej prasować na desce posiadającej większy blat.

 

Idealnie do tego nadaje się deska do prasowania Companion firmy Rorets. Podczas prasowania warto pamiętać, że wszelkie hafty, wstawki itp. prasujemy z lewej strony, aby ich nie zniszczyć. Pamiętajmy również o tym, że  przy prasowaniu tkanin delikatnych, czy z naturalnych włókien najlepiej dostosować temperaturę żelazka do zaleceń producenta.

 

Dla osób prasujących  żelazkiem z generatorem pary bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest deska do prasowania Smilla firmy Rorets Posiada ona dużą, solidną podstawę na generator pary a konstrukcja nóg zapewnia desce bardzo dobrą stabilność.

 

Aby uporać się z rozprasowaniem zagnieceń na obszernych tkaninach warto skroplić materiał  wodą bądź przygotowanym wcześniej roztworem wody i octu (1:1). Mamy wówczas gwarancję szybkiego i dokładnego wyprasowania rzeczy. Bardzo długie tkaniny jak  pościel, obrusy, zasłony czy firany najłatwiej jest prasować złożone w pół na najdłuższym boku. Tak złożoną tkaninę można wygodnie ułożyć na desce i starannie wyprasować pamiętając, aby nie zaprasować miejsca złożenia. Tym prostym sposobem poradzimy sobie z każdą obszerną tkaniną, bez względu na jej wielkość i rodzaj materiału z jakiego jest wykonana.

 

Do prasowania delikatnych tkanin, jak obrusy czy firanki, można wykorzystać nakładkę na żelazko Luna lub siatkę Nova Rorets.  Oba te produkty są odporne na wysokie temperatury i chronią prasowaną tkaninę przed przypaleniem czy wybłyszczaniem. Nakładka Luna jest uniwersalna, zapewnia równomierne przenikanie pary i nadaje się do wszystkich typów żelazek.

 

Dla osób prasujących  żelazkiem z generatorem bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest deska do prasowania Smilla firmy Rorets (link: ….). Posiada ona dużą, solidną podstawę na generator pary a konstrukcja nóg zapewnia desce bardzo dobrą stabilność.

 

Warto zatem poszukać odpowiedniego rozwiązania tak, aby prasowanie dużych gabarytów przebiegało sprawnie i bez obaw, że zniszczymy tkaninę.

 

jak prasowac wieksze gabaryty

Jak wyprasować koszulę? Kolejność prasowania

Prasowanie koszuli

 

Istnieje bardzo wiele sposobów na odpowiednie wyprasowanie koszuli. Każda osoba z pewnością znajdzie idealny dla siebie. My przybliżymy przykładową kolejność prasowania koszuli tak, aby czynność ta przebiegła sprawnie i szybko a koszula dłużej wyglądała świeżo.

Po wypraniu koszuli warto nią wstrząsnąć i wygładzić dłońmi. Następnie powinniśmy ją rozwiesić na wieszaku , aby mogła wysuszyć się w takiej pozycji jak wisi w szafie. Materiał będzie miał wówczas mniej zagnieceń a prasowanie przebiegnie znacznie łatwiej i szybciej.

Warto jest zwrócić uwagę na to, jakiej wody używamy do prasowania koszuli. Dzięki stosowaniu wody destylowanej lub butelkowej uchronimy nasze żelazko przed odkładaniem się kamienia i zapchania spryskiwacza.  Polecamy do prasowania koszul deskę do prasowania Facile firmy Rorets. Aby uzyskać pożądany efekt pamiętajmy, że żelazko musi mieć odpowiednią temperaturę. Dzięki temu szybciej wyprasujemy trudniejsze zagniecenia. Najlepiej zapoznać się z metką producenta i dostosować temperaturę do rodzaju materiału z jakiego wykonana jest koszula. Warto pamiętać, aby ciemne koszule prasować przy pomocy nakładki LUNA lub siatki NOVA firmy Rorets. Tym sposobem unikniemy niechcianego wybłyszczania się materiału.

 

Kolejność czynności przy prasowaniu koszuli:

 

 1. Spryskujemy materiał wodą za pomocą żelazka lub oddzielnego spryskiwacza.
 2. Prasowanie koszuli zaczynamy od kołnierzyka. Najpierw lewa, potem prawa strona.
 3. Następnie przechodzimy do prasowania barków koszuli. W tym celu naciągamy barki koszuli na węższą stronę deski do prasowania.  
 4. Mankiety – najpierw prasujemy wewnętrzną a potem zewnętrzną stronę mankietów, omijając guziki. Następnie składamy mankiety i prasujemy  je na szwach.
 5. Przechodzimy do prasowania rękawów. Aby uniknąć zagnieceń rozkładamy je  wzdłuż szwu. Przy tej czynności pamiętajmy aby nie prasować rękawów na kant, ponieważ nie wygląda to elegancko. Bardzo wygodnym rozwiązaniem, ułatwiającym prasowanie rękawów koszuli jest rękawnik ODE: Podczas prasowania wygładzajmy materiał, aby nie pojawiały się dodatkowe zagniecenia.
 6. Następnie przechodzimy do prasowania przodu koszuli i tej części poświęcamy najwięcej uwagi. Naciągamy koszulę na deskę i dokładnie prasujemy lewy przód, później przechodzimy do tyłu koszuli i kończymy czynność na wyprasowaniu prawego przodu koszuli. Oczywiście pamiętamy aby omijać guziki i dokładnie wyprasować przestrzeń między nimi. Po wyprasowaniu całej koszuli jeszcze raz możemy wrócić do przeprasowania zewnętrznej strony kołnierzyka.

 

 

Rozwieszamy koszulę na wieszaku i gotowe.

Suszarki Rorets

Spójrz jak może wyglądać Twoja suszarka!

Idealne wysuszenie czystego i pachnącego prania zapewni odpowiednio dobrana do potrzeb i oczekiwań suszarka do odzieży. Oferta firmy Rorets jest niezwykle bogata i proponuje wiele wariantów. Przy wyborze suszarki warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:

– powierzchnia suszenia
– stabilność i konstrukcja
– praktyczność
– rodzaj w zależności od miejsca suszenia (balkon, wanna, mieszkanie, ogród, itd.)
– najlepsze wykorzystanie przestrzeni jaką dysponujemy
– kolorystyka

Poniżej przykładowy model 3D suszarki na pranie firmy Rorets

Podoba Ci się? … wybierz suszarkę z naszej oferty i ułatwiaj swoje codzienne czynności!

Spójrz jak może wyglądać Twoja deska do prasowania!

Najlepszym sposobem na wygodne i szybkie prasowanie jest deska do prasowania odpowiednio dobrana do własnych potrzeb. Nasza oferta jest bardzo różnorodna i przy wyborze deski warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:

– rozmiar blatu deski
– podstawa na żelazko
– antenka na przewód od żelazka
– przyłącze elektro
– płynna lub stopniowa regulacja wysokości
– stabilność i konstrukcja nóg
– kolorystyka

Poniżej przykładowy model 3D deski do prasowania firmy Rorets

Podoba Ci się? … wybierz deskę z naszej oferty i ułatwiaj swoje codzienne czynności!

Prasowanie i składanie prześcieradła z gumką

Prasowanie i składanie prześcieradła z gumką

Prześcieradło z gumką jest jednym z najpopularniejszych prześcieradeł, które używają prawie wszystkie panie domu. Jest ono bardzo wygodne, nie ściąga się w nocy i zdecydowanie lepiej chroni nasz materac oraz pięknie prezentuje się na naszym łóżku. Na  rynku można wybierać spośród różnorodnych materiałów, z których wykonane jest prześcieradło z gumką. Najlepsze są te z naturalnych włókien. Jednak pranie, prasowanie i składanie prześcieradła z gumką nie dla wszystkich jest prostą czynnością. Zatem jak wykonać odpowiednie prasowanie i składanie prześcieradła z gumką tak, aby zajmowało jak najmniej miejsca i było gotowe w każdym momencie na jego użycie?

 

Jeśli chcesz złożyć prześcieradło z gumką na początku przewróć je na lewą stronę i chwyć za przeciwległe rogi. Następnie złącz je ze sobą i załóż róg trzymany prawą ręką na ten w lewej. Prześcieradło odwróci się na prawą stronę, a następnie sięgnij po dolną część prześcieradła i chwyć za róg sąsiadujący z tym rogiem, który trzymany był w prawej ręce. Załóż go na lewą rękę i dołącz do pozostałych. Rozłóż prześcieradło z dumką na płasko zaginając złożone rogi. Następnie załóż boczną część prześcieradła do środka oraz drugą stronę również. Górna część prześcieradła idzie także do środka i powstaje prostokąt. Tym samym prześcieradło z gumką zostało złożone w prostokąt, który łatwo przechowuje się w każdej szafie.

 

Przystępując do prasowania najlepiej jest złożyć prześcieradło z gumką przynajmniej czterokrotnie, tak aby całe zmieściło się na blacie deski do prasowania. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj deska do  prasowania Athena firmy Rorets. Athena posiada blat o rozmiarze 38x120cm wykonany z siatki metalowej, który zapewnia lepszy efekt prasowania. Dzięki przenikaniu pary przez blat, z łatwością wyprasujemy nawet najtrudniejsze zagniecenia. Deska ta posiada również płynna regulację wysokości oraz przyłącze elektro z przedłużaczem i antenkę podtrzymującą przewód od żelazka w czasie prasowania. Przed rozpoczęciem prasowania należy zwrócić uwagę na temperaturę żelazka, która zależy od rodzaju tkaniny z jakiej wykonane jest prześcieradło. Prześcieradło wykonane z naturalnych tkanin będzie delikatniejsze, zaś te z domieszką poliestru będzie można spokojnie prasować na najwyższych temperaturach. Najlepiej jednak dostosować temperaturę żelazka do zaleceń na metce.  Podczas prasowania złożonego prześcieradła uważamy aby nie zaprasować zgięć powstałych przy jego składaniu. Dzięki temu uzyskamy dobrze wyprasowany materiał i prześcieradło można bezpośrednio założyć na materac lub przechować w szafie.

Spójrz jak może wyglądać Twoja suszarka!

Idealne wysuszenie czystego i pachnącego prania zapewni odpowiednio dobrana do potrzeb i oczekiwań suszarka do odzieży. Oferta firmy Rorets jest niezwykle bogata i proponuje wiele wariantów. Przy wyborze suszarki warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:

– powierzchnia suszenia
– stabilność i konstrukcja
– praktyczność
– rodzaj w zależności od miejsca suszenia (balkon, wanna, mieszkanie, ogród, itd.)
– najlepsze wykorzystanie przestrzeni jaką dysponujemy
– kolorystyka

Poniżej przykładowy model 3D suszarki na pranie firmy Rorets

Podoba Ci się? … wybierz suszarkę z naszej oferty  i ułatwiaj swoje codzienne czynności!

Black Friday z Camillą

Umil sobie zakupowy szał piątkowy kupując rzecz, która na pewno Ci się przyda. Każda deska do prasowania potrzebuje czasem odświeżenia, by łatwiej Ci było prasować.

Firma Rorets przygotowała dla Ciebie wysokiej jakości pokrowiec bawełniany na deskę do prasowania.

Tkanina z której wykonana jest Camilla podklejona jest warstwą pianki, która zapewnia większy komfort prasowania. Pokrowiec odpowiedni do desek w rozmiarze blatu do 32 x 112 cm. W komplecie znajduje się klips ułatwiający umocowanie. Pokrowiec Camilla dostępny jest w kilku wzorach.

Pokrowiec Camilla od Rorets to również atrakcyjny design, który będzie cieszył Twoje oko.

Postaw na Camillę w tegoroczny Black Friday.

Możesz ją kupić w:

 • Auchan
 • Obi
 • a także niektórych marketach E.Leclerc i Bricomarche oraz mniejszych sklepach z produktami AGD na terenie całego kraju.

BLACK FRIDAY z deską NEXT BLACK

Tegoroczny BLACK FRIDAY odbywa się z udziałem Rorets. Przygotowaliśmy z tej okazji deskę do prasowania NEXT BLACK.

NEXT BLACK to deska do prasowania spełniająca wszelkie oczekiwania i zawierająca wszystkie kluczowe elementy, by ułatwić domową pracę. Do tego jej ciekawy design sprawi, że będzie cieszyć oko użytkowników.

Po pierwsze –stabilny stelaż, który umożliwia bezpieczne prasowanie.
Po drugie – 4-stopniowa regulacja wysokości w NEXT BLACK, pomoże dopasować deskę do wzrostu prasującej osoby.
Po trzecie – blat deski o wymiarze 32 x 112 cm, wykonany jest z siatki metalowej, która przepuszcza parę i zapewnia lepszy efekt prasowania.
Po czwarte – podstawa na różne typy żelazek.

Deska do prasowania NEXT BLACK od Rorets to wybór na lata.
NEXT BLACK wyróżnia się z tłumu.

NEXT BLACK możesz kupić:

 • Auchan
 • Obi
 • a także niektórych marketach E.Leclerc i Bricomarche oraz mniejszych sklepach z produktami AGD na terenie całego kraju.

EXCLUSIVE BLACK FRIDAY

Firma Rorets w tym roku postawiła na deskę do prasowania EXCLUSIVE BLACK jako jedną z gwiazd BLACK FRIDAY.

Dzięki niej Twój wygląd będzie nienaganny i oszałamiający. To EXCLUSIVE BLACK pomoże nadać idealną formę Twoim bluzkom, koszulom, sukienkom i spodniom.

EXCLUSIVE BLACK posiada wszystkie atuty nowoczesnej deski do prasowania. Sprawia, że prasowanie staje się łatwiejsze i szybsze.
Głównymi cechami deski do prasowania firmy Rorets są:
Po pierwsze –blat o wymiarach 38 x 120 cm, który zapewnia dużą powierzchnię pracy i wygodne prasowanie spodni, koszul, bluzek oraz obszernych tekstyliów
Po drugie – EXCLUSIVE BLACK posiada system płynnej regulacji wysokości, umożliwiający idealne dopasowanie wysokości deski dla każdego użytkownika, a nawet prasowanie na siedząco.
Po trzecie – blaszana, profilowana podstawa na różne typy żelazek
Po czwarte – antenka podtrzymująca przewód od żelazka podczas prasowania, dzięki której przewód nie będzie stwarzał problemu plącząc się pomiędzy odzieżą a blatem deski

Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania deski Rorets. EXCLUSIVE BLACK to deska o dużej stabilności, prosta w obsłudze a przede wszystkim zapewniająca komfortową pracę.

Twój Czarny Piątek może stać się ciekawszy dzięki EXCLUSIVE BLACK. Kup ją już dziś.

EXCLUSIVE BLACK możesz kupić:

 • Auchan
 • Obi
 • a także niektórych marketach E.Leclerc i Bricomarche oraz mniejszych sklepach z produktami AGD na terenie całego kraju.

W tym roku Rorets będzie częścią BLACK FRIDAY

Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dla Państwa suszarkę SUSSI BLACK.

Niebanalna i ekskluzywna suszarka SUSSI BLACK od Rorets może stać się ozdobą Twojego wnętrza.

Niezwykle stabilna konstrukcja ułatwia bezpieczne suszenie Twoich ubrań na powierzchni 18 m. Firma Rorets zadbała o każdy szczegół. SUSSI BLACK posiada solidne pręty i rozkładane ramiona.
Dla dodatkowego bezpieczeństwa stelaż wyposażony jest w mechanizm blokujący nogi podczas gdy suszarka jest rozłożona. Plastikowe osłonki na nogach ochronią Twoją podłogę przed zarysowaniem.
Opatentowana konstrukcja SUSSI BLACK pozwala na zablokowanie ramion i nóg po złożeniu, co ułatwi Ci przenoszenie jak i przechowywanie suszarki.

SUSSI BLACK to królowa Czarnego Piątku.
Daj się uwieść tej czerni.

SUSSI BLACK możesz kupić:

 • Auchan
 • Obi
 • a także niektórych marketach E.Leclerc i Bricomarche oraz mniejszych sklepach z produktami AGD na terenie całego kraju.

Jak wyprasować garnitur ?

Panowie prasują! Jak wyprasować garnitur ?

 

 

Panowie coraz częściej lubią prasować swoją garderobę. Zdecydowanie sięgają po żelazko i starannie wykonują czynność, która niegdyś była typowo kobiecym zajęciem. Niektórzy prasują ubrania zgodnie z nabytą wiedzą na zasadzie spostrzeżeń, a niektórzy czerpią wiedzę z internetowych porad. Zatem jak wyprasować garniut krawat czy muchę w prosty, szybki, a przede wszystkim staranny sposób?

 

 

Na początku warto zastanowić się nad rodzajem materiału z jakim mamy do czynienia. Naturalne włókna tkanin z reguły prasuje się na najwyższym stopniu temperatury żelazka. Wówczas łatwiej i o wiele szybciej znikają zagniecenia. Trzeba jednak pamiętać, że odzież taka jak garnitur wymaga szczególnego traktowania. Dlatego najbezpieczniej jest dostosować temperaturę żelazka do zaleceń na metce. Do prasowania marynarki czy spodni warto użyć specjalnej nakładki na żelazko Luna firmy Rorets lub siatki Nova firmy Rorets. Gorące żelazko często powoduje wybłyszczanie się ciemnych materiałów a dzięki nakładce Luna i siatce Nova możemy łatwo uniknąć tego niepożądanego efektu . Dodatkowo ochronimy materiał przed przypaleniem.  

 

 

Przed rozpoczęciem prasowania spodni garniturowych składamy nogawki wzdłuż kantów i szwów. Kładziemy złożone spodnie na desce do prasowania i zaczynamy od nogawek kierując się w stronę pasa. Prasujemy jedną stronę a następnie drugą. Prasowanie marynarki warto zacząć od kołnierzyka, potem rękawy, środek marynarki i przód. Wszystkie te czynności wykonujemy z pomocą nakładki Luna  lub siatki Nova firmy Rorets. Podobnie przy prasowaniu muchy lub krawatu, chociaż te elementy garderoby rzadko wymagają prasowania. Czasem wystarczy ich odpowiednie wysuszenie i są gotowe do użycia.

Jak wyprasować garnitur ? Prasując garnitur, czy drobne elementy  garderoby jak krawat lub mucha, warto zaopatrzyć się w nakładkę Luna lub siatkę Nova firmy Rorets. Są one odpowiednią izolacją, dzięki której materiał nie będzie się świecił, nie odbarwi się i nie przypali,  a panowie będą z pewnością zadowoleni z efektów swojej pracy.

Suszarki Rorets

Jak prasować bluzki z cekinami, z aplikacjami, naszywkami

Coraz więcej odzieży posiada ozdobne wstawki, cekiny, aplikacje czy naszywki. Sprawiają one, że nasza stylizacja nabiera charakteru. Jednak przy prasowaniu wymagają odpowiedniego podejścia aby nie straciły koloru, kształtu i struktury.

 

Podczas prasowania,  z reguły omijamy żelazkiem cekiny, guziki, aplikacje czy naszywki w obawie przed ich uszkodzeniem. Dobrym rozwiązaniem jest prasowanie odzieży z ozdobnymi elementami przy użyciu nakładki na żelazko Luna firmy Rorets. Nakładka Luna wykonana jest z nieprzywierającego materiału i odporna na temperatury do 250˚ C. Nie powoduje wybłyszczania się tkanin i chroni przed uszkodzeniem nie tylko tkaninę ale też ozdobne elementy odzieży. Ponadto nadaje się do wszystkich typów żelazek i jest łatwa do zamontowania. Nie powoduje też dyskomfortu podczas prasowania, ponieważ łatwo ślizga się po tkaninach.

 

Przed rozpoczęciem prasowania,  bluzki z cekinami czy aplikacjami warto przewrócić na lewą stronę lub użyć nakładki na żelazko. Co więcej, trzeba zastanowić się nad rodzajem tkaniny z jakim mamy do czynienia. Żelazko najlepiej ustawić na odpowiednią temperaturę tak, aby przede wszystkim nie zniszczyć tkaniny oraz nie uszkodzić żadnych ozdobnych elementów. Piękno naszych oryginalnych rzeczy zależy od tego, w jaki sposób zadbamy o ich pielęgnację. Warto więc przestrzegać podstawowych zasad związanych z praniem i prasowaniem. Stylizacje z elementami ozdobnymi wyrażają naszą osobowość, dlatego odpowiednio o nie zadbajmy i cieszmy się nimi jak najdłużej.

Jak prasować by wyprasować, a się nie naprasować

Prasowanie wcale nie musi być czasochłonnym zajęciem, które wręcz wysysa z nas życie. Przeciwnie! Kilka dobrych nawyków jest w stanie zupełnie odmienić podejście do prasowania i sprawić, że do idealnie wyprasowanych rzeczy dodamy jeszcze jedną – uśmiech.

 

Pierwszą z rzeczy, o które należy zadbać, to nasz komfort. Dopasujmy wysokość deski do naszego wzrostu, ustawmy ją odpowiednio, tak, aby zapewnić sobie wygodna postawę podczas prasowania. Jeśli nasza deska nie ma odpowiedniego stelaża – może warto zastanowić się nad wymianą?
Deski do prasowania marki RORETS są z pewnością pozycją godną polecenia,
a spośród mnogości modeli i konfiguracji każdy szybko wybierze coś dla siebie.

 

Rozpoczynając prasowanie warto zastanowić się w jakiej kolejności będziemy to robić. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od ubrań wymagających najniżej temperatury, które prasować będziemy najchłodniejszym żelazkiem i stopniowo przechodzić do tkanin,
które wymagają temperatury wyższej. W ten sposób unikniemy czekania, aż nasze żelazko się ochłodzi. Jeśli nie wiesz za pomocą jakiej temperatury powinno się prasować daną część garderoby koniecznie sprawdź na metce!

 

Jednym ze sprytnych sposobów na (niemal dwukrotne!) skrócenie czasu prasowania może być wykorzystanie metalizowanych pokrowców, które odbijając ciepło niejako powodują prasowanie tkaniny z dwóch stron jednocześnie. Zamiast męczyć się z niewygodną folią aluminiową można sięgnąć po gotowe, sprawdzone rozwiązanie, które również cenowo i wizualnie wypadają bardzo pozytywnie – warto sprawdzić ofertę pokrowców marki RORETS.

 

Dobrą praktyką jest również prasowanie ciemnych tkanin z lewej strony. Pozwoli to na uniknięcie połysku na tkaninach i będziemy mogli dłużej cieszyć się naszą odzieżą. Z lewej strony powinno się również prasować hafty, dzięki czemu uwypuklają się, a w efekcie pięknie prezentują.

 

Gdy zdarzy nam się zaprasować zagniecenie lub trafi się odzież ciężka do wyprasowania, nie zapominajmy o korzystaniu z wody, która zdecydowanie pomaga w uporaniu się z takimi problemami. Wilgoć możemy wykorzystać również w inny sposób. Gdy nie mamy wiele rzeczy do wyprasowania, dobrym pomysłem jest zawieszenie ich w łazience podczas brania prysznica. Para wodna nieco je zwilży, co sprawi, że staną się dużo łatwiejsze w prasowaniu.

 

Choć w tym wpisie skupiamy się na tym co robić, aby prasować łatwo, szybko i skutecznie, trzeba również powiedzieć czego absolutnie robić nie można. Chodzi tu o prasowanie rzeczy, które nie są czyste – należy pamiętać, że wysokie temperatury utrwalają zabrudzenia i mogą znacznie utrudnić pozbycie się ich z tkaniny.

 

Wystarczy kilka dobrych praktyk, a prasowanie stanie się o wiele mniej męczące niż zwykle i to wcale nie kosztem efektu finalnego – wręcz przeciwnie! Kto wie, może nawet polubisz to zajęcie?

Rorets Suszarka Sussi

Jak przygotować się do prasowania?

Choć prasowanie z pewnością nie należy do ulubionych czynności znacznej części gospodarzy i gospodyń domowych, istnieje kilka sposobów, które sprawią,
że stanie się ono znacznie szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze,
a co za tym idzie – mniej czasochłonne. Zanim chwycimy żelazko w dłoń
powinniśmy się zastanowić jak przygotować się (i nasze ubrania!) do prasowania.
Oto kilka rad, które powinny Ci pomóc przez nie gładko przejść.

 

 • Proces przygotowania do prasowania zaczyna się szybciej niż myślisz – już wkładając brudną odzież do pralki trzeba pamiętać o tym, że im więcej rzeczy włożymy do bębna,
  tym bardziej będą one w nim ściśnięte, a co za tym idzie – bardziej prawdopodobne jest ich pogniecenie się podczas prania. Starajmy się o tym pamiętać i nie wciskajmy odzieży do pralki na siłę! Gdy pranie będzie już za nami warto wyciągnąć je możliwie szybko, tak by nie leżało godzinami pogniecione w pralce.

 

 • To, o co należy zadbać w następnej kolejności to odpowiednie rozwieszenie naszego prania, tak aby później szybciej i łatwiej dało się prasować. Ubrania należy najpierw „strzepnąć” lub naciągnąć, a następnie rozwiesić na suszarce. W tej czynności może pomóc dobrej jakości sprzęt– suszarki marki RORETS.  Posiadają one wiele udogodnień, które sprawiają, że rozwieszanie i przenoszenie prania może stać się dużo łatwiejsze. Estetyczny wygląd suszarek może także cieszyć oko. Ważne jest też, aby nie czekać, aż ubrania będą całkowicie suche, ponieważ lekko wilgotne rzeczy prasuje się zdecydowanie łatwiej.

 

 • Nie zapominajmy także o przygotowaniu miejsca pracy! Przygotujmy wcześniej miejsce na wyprasowane rzeczy, wieszaki do koszul i bluzek, by nie przerywać już samego prasowania i oszczędzić sobie czasu.

 

 • Dbajmy o nasz sprzęt – korzystajmy z odpowiednio przygotowanej wody do żelazek,
  wówczas posłużą nam przez lata i co najważniejsze nie będą niszczyć naszych rzeczy.
  Warto jest regularnie czyścić stopkę żelazka i dbać o to, by nie gromadziło się w nim za dużo kamienia.

 

To, czy będziemy mieli dużo pracy podczas samego prasowania jest uwarunkowane wieloma czynnikami, a zaskakująca ich ilość pojawia się na długi czas przed stanięciem przy desce do prasowania. Jeśli poświęcimy chwilę na odpowiednie przygotowanie odzieży do prasowania możemy być zdziwieni o ile ta czynność może się skrócić a nawet stać się przyjemną.

Przygotowania do prasowania

Suszarka Entry

Rorets – Suszarka Entry

 

 

Suszarka do zamontowania na drzwiach, idealna do pomieszczeń o ograniczonej powierzchni. Suszarka łatwo się rozkłada, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Posiada dwa uchwyty na ręczniki lub szlafroki oraz miejsce na wieszaki do odzieży.  Innowacyjna konstrukcja pozwala na korzystanie z nich gdy suszarka jest w pozycji rozłożonej, jak i po złożeniu.

Rorets Suszarka Entry - wieszak

Rorets Suszarka Entry

Suszarka Omega

Rorets – Suszarka Omega

 

Jedno z naszych nowych rozwiązań na bazie klasycznej suszarki do odzieży. Długie pręty przystosowane są do suszenia obszernych rzeczy jak pościele, zasłony, itp. Opatentowana konstrukcja blokująca skrzydło po złożeniu suszarki. Dla większego bezpieczeństwa solidny mechanizm blokujący nogi rozłożonej suszarki. Konstrukcja stelaża i plastikowe stopy zapewniają suszarce bardzo dobrą stabilność. Łączna pow. suszenia 18m.

Rorets Suszarka Omega

Suszarka Omega Lifestyle

Dlaczego suszarki RORETS tak dobrze sprawują się latem?

Ciągłe przenoszenie suszarki z balkonu, ogrodu czy tarasu do mieszkania i z powrotem potrafi być bardzo irytującym zajęciem – zwłaszcza gdy nogi od suszarki zamykają się raz za razem, a ilość miejsca, jakie zajmuje suszarka nawet po złożeniu często stanowi duże wyzwanie. Projektując suszarki RORETS skupiliśmy się na rozwiązaniu tych problemów. Dzięki temu możemy Państwu zaproponować kilka unikalnych, niezwykle praktycznych produktów.

Suszarki Rorets

 

 • Suszarka typu NEO

 

Suszarkę te charakteryzuje stabilność i wytrzymałość. Opatentowana konstrukcja pozwalającą na blokadę złożonych ramion i nóg suszarki NEO, sprawia, że całość jest wyjątkowo łatwa do przenoszenia i przechowywania. Łączna powierzchnia suszenia wynosi 18 m.

 

 

 • Suszarka typu SUSSI

 

Wygodna suszarka, która po rozłożeniu ramion zapewnia 18m powierzchni suszenia. Również tutaj znajdziemy opatentowaną konstrukcję, która pozwala nam na zablokowanie ramion po złożeniu suszarki, co znacznie wpływa na komfort przenoszenia i przechowywania produktu. W suszarce SUSSI zastosowano również system blokady nóg podczas, gdy stoi ona rozłożona. Dzięki temu Twoje idealnie rozwieszone pranie jest zawsze bezpieczne.

 

 

 • Suszarka typu TED

 

Suszarka TED może pochwalić się z pewnością ponadprzeciętną wygodą użytkowania. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie o 9 m powierzchni suszenia. Suszarka TED nadaje się również do postawienia w wannie. Po złożeniu jest bardzo kompaktowa i zajmuje wyjątkowo mało miejsca.

 

 

 • Suszarka typu COMPACT

 

 

Suszarka zajmująca naprawdę niewiele miejsca zarówno po złożeniu jak i gdy jest rozłożona. Przeznaczona do suszenia małej ilości prania, przykładowo odzieży roboczej, dziecięcych szalików, ręczników czy strojów kąpielowych. Dzięki swoim niewielkim wymiarom jest wyjątkowo łatwa w przenoszeniu. Powierzchnia suszenia, którą możemy wykorzystać w suszarce COMPACT to 5,5 m.

 

 

 • Suszarka typu TRIPLE

 

Budowa suszarki TRIPLE pozwala na niesamowitą dowolność konfiguracji ustawień wszystkich trzech półek, co przekłada się na maksymalne wykorzystanie powierzchni suszenia. Kolejnym atutem jest możliwość wysunięcia dodatkowych dwóch rurek na wieszaki oraz możliwość wykorzystania dolnej rurki dla drobniejszych części garderoby. Konstrukcja ta zapewnia łącznie 14 m powierzchni suszenia.

 

 

 • Suszarka typu FORMA

 

Suszarka do bielizny o bardzo stabilnej konstrukcji. Grube pręty pozwalają na lepszy dopływ powietrza, znacznie skracając czas suszenia odzieży. Całość posiada łączną powierzchnię suszenia rzędu 18 m. Dzięki szerokim, wygodnym ramionom oraz gumowanym osłonkom na nogach, które pozwalają na bezpieczne ustawienie jej w wannie, suszarkę FORMA zdecydowanie można nazwać praktyczną.

 

 

 • Suszarka typu RISE

 

Bardzo praktyczna suszarka w formie wieży, posiadającej aż 14 m powierzchni suszenia.

Ciekawa konstrukcja sprawia, że całość jest bardzo łatwa do rozkładania i składania. Suszarka zajmuje niewiele miejsca zarówno gdy stoi rozłożona, jak i po złożeniu. RISE dzięki swej estetycznej oraz praktycznej budowie z pewnością stanowi doskonałą alternatywę dla suszarek o nieco bardziej standardowych konstrukcjach.

Suszarka RoretsJeśli poszukujesz praktycznego rozwiązania, które śmiało będzie można przenosić z miejsca na miejsce, a do tego cechować się będzie solidną konstrukcją, z pewnością powinieneś przejrzeć ofertę firmy RORETS. Proponowane produkty nie tylko znakomicie spełniają swoją funkcję, ale równocześnie wyróżniają się swoim nietuzinkowym designem.

ZGRANY DUET – DESKA DO PRASOWANIA CONNECT I ŻELAZKO SC-SI30K26

Prasowanie to jedna z typowych czynności domowych. Jedni go nie znoszą, a dla wielu okazuje się całkiem relaksującym zajęciem. Niezależnie jednak od preferencji testowany przez nas zestaw, na który składają się deska do prasowania Rörets Connect oraz żelazko Scarlett SC-SI30K26, pozwala uczynić wykonywanie tego obowiązku znacznie szybszym i przyjemniejszym.

Prasowanie z odpowiednią deską jest znacznie bardziej komfortowe, o czym doskonale wie firma Rörets, od lat specjalizująca się w tego typu produktach. Model Connect  z pewnością należy docenić za płynną regulację wysokości w zakresie od 75 do 97 cm. Dzięki temu każdy z domowników może ją dopasować do indywidualnych wymagań. Nogi wykonano z rurek o średnicy 22 mm, deska rozkłada się łatwo, a jej konstrukcja jest naprawdę stabilna. Nie wpływa na to nawet żelazko odłożone na boczną podstawę. Producent, projektując deskę, nie zapomniał o drobnych, lecz bardzo funkcjonalnych udogodnieniach. Przede wszystkim jest to zewnętrzne gniazdo elektryczne z przedłużaczem. Podłączenie przewodu żelazka mamy więc pod ręką. Obok podstawy żelazka znajduje się również „antenka” . Służy ona do podtrzymywania przewodu, który dzięki niej nie spada i nie plącze się. Rozwiązanie to jest proste i praktyczne do tego stopnia, że po chwili przyzwyczajenia trudno z niego zrezygnować. Blat został wykonany z rozciągniętej siatki metalowej o rozmiarze 38 × 120 cm. Pozwala ona na lepsze przenikanie pary. Oczywiście, odpowiednia deska to tylko połowa sukcesu, jeśli mówimy o skutecznym prasowaniu. Dlatego też przetestowaliśmy żelazko parowe Scarlett SC-SI30K26. Ma ono moc 2200 W i zostało wyposażone w ceramiczną stopę Keramolonic . Duża moc to szybkie działanie, wystarczy więc 60 sekund i możemy rozpocząć prasowanie. Pojemność zbiornika na wodę to 250 ml, a moc strumienia pary to 120 g/min. Przed kapaniem chroni system Anti-drip, a funkcja Anti-Calc zapobiega osadzaniu się kamienia. Przycisk uderzenia pary został umieszczony pod uchwytem, a spryskiwacza nad nim. Dostęp do obu z nich jest wygodny i pracują one płynnie. Przewód jest zabezpieczony ochronnym przegubem, dzięki czemu jest trwały oraz nie plącze się. Oprócz prasowania na sucho i z parą żelazko jest również wyposażone w funkcję uderzenia pary oraz możliwość pionowego prasowania z parą. Ze względów bezpieczeństwa dużą zaletą jest funkcja automatycznego wyłączenia – nieruchome żelazko w pozycji poziomej zostanie wyłączone już po 30 sekundach, a w pionie po 8 minutach. Dużą zaletą pod względem użytkowym jest system samoczyszczenia, dzięki któremu możemy w kilka chwil łatwo usunąć zanieczyszczenia. W trakcie użytkowania żelazka nagrzewało się ono szybko, nie było również żadnych problemów z korzystaniem funkcji pary lub spryskiwacza. Żelazko oraz deska znakomicie sprawdziły się podczas prasowania m.in. bawełnianych sukienek i ręczników. Produkty można polecić zarówno w zestawie, jak i osobno klientom, którzy poszukują solidnego i praktycznego sprzętu do prasowania.

Rorets Smilla Steamstation Maksymalna wygoda prasowania i perfekcyjnie wyglądające ubrania

Trudno we współczesnym świecie wyobrazić sobie życie bez żelazka. Jest to urządzenie, które gości praktycznie w każdym domu. Jednak mało kto potrafi odpowiedzieć na pytanie, czym jest stacja parowa? Warto zainteresować się tymi urządzeniami, gdyż ich możliwości zdecydowanie przewyższają klasyczne domowe żelazka.

 

Żelazka z generatorem pary (inaczej stacje parowe) to wynalazek dla wszystkich miłośników prasowania oraz wspaniałe ułatwienie dla osób, które nie przepadają za tą czynnością. Wychodząc naprzeciw najbardziej wymagającym klientom Rorets oferuje deskę do prasowania Smilla Streamstation z podstawą przeznaczoną do generatorów pary. Spełni ona oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

 

 

Nowoczesne stacje parowe to rozbudowane wersje żelazka. Para wodna generowana jest w pojemniku specjalnie przeznaczonym do tego celu, a nie wewnątrz samego żelazka. Zaletą tego rozwiązania jest olbrzymie ciśnienie, pod którym wyrzucana jest para (co najmniej 6 barów). W tego typu urządzeniach głównym czynnikiem powodującym wyprasowanie ubrania nie jest ciężar i nacisk żelazka, ale działanie pary pod wysokim ciśnieniem. Prasowanie jest dużo przyjemniejsze i łatwiejsze.

 

Twój czas spędzony na prasowaniu skróci się o połowę, a mimo tego Twoje ubrania będą zawsze idealnie wyprasowane. Osiągniesz perfekcyjne rezultaty. Pomoże Ci w tym deska do prasowania Smilla Streamstation, posiadająca solidną, dużą podstawę do generatora pary , na której można bezpiecznie umieścić stacje parowe o wymiarach do 30 x 38 cm.

 

Deska Rorets Smilla Steamstation jest lakierowana w kolorze białym wraz z odpowiednio dobranym pokrowcem stanowi bardzo ładną kompozycję. Powierzchnia prasowania wynosi 38 x 120 cm (blat z rozciąganej siatki metalowej) zapewnia łatwe i swobodne prasowanie dużych i szerokich rzeczy. Żelazko płynie po ubraniach dając duży komfort, bez naciskania i obciążania nadgarstka. Wysokość blatu można odpowiednio dostosować od 75 do 97 cm – 8 stopni regulacji wysokości. Nogi wykonane są z profili o przekroju 20 x 30 cm  zapewnią desce bardzo dobrą stabilność. Dodatkowe bezpieczeństwo stanowi zabezpieczenie przed samoczynnym rozłożeniem się deski podczas przenoszenia czy przechowywania.

 

Stacje parowe to inteligentnie skonstruowane urządzenia, które w połączeniu z deską do prasowania Rorets mogą stworzyć idealny związek. W mgnieniu ona pozbędziesz się najtrudniejszych zagnieceń.

 

Łatwo zadbaj o tkaniny, skróć Twój czas prasowania i umil go z deską do prasowania Smilla Steamstation.

Rorets Smilla Steamstation

Najchętniej kupowane produkty Rorets

5 najchętniej kupowanych produktów Rorets

Jakie produkty firmy Rorets są najchętniej kupowane przez konsumentów?

 

Sprawdziliśmy czego szukają i co kupują nasi klienci. Co budziło największe zainteresowanie w ostatnim czasie?


Bestsellerami Rorets okazały się: po pierwsze deski do prasowania – ATHENA oraz CONNECT, po drugie suszarki na bieliznę  – SUSSI oraz NEO, a po trzecie pokrowiec na deskę do prasowania PEGGY.

 

Deska do prasowania Rorets ATHENA

 

W desce do prasowania ATHENA można płynnie regulować wysokość w zakresie 45  -100 cm, co bardzo ułatwia i poprawia komfort prasowania. Produkt firmy Rorets posiada blat o rozmiarze 38x120cm wykonany z rozciąganej siatki metalowej. Dzięki przenikaniu pary blat ten zapewnia lepszy efekt prasowania. Bardzo stabilna konstrukcja – nogi wykonane z rurek o średnicy 22 mm. Deska wyposażona jest również w podstawę na żelazko profilowaną z blachy, antenkę na przewód od żelazka oraz przyłącze elektro.

 

Deska do prasowania Rorets CONNECT

 

Na brak zainteresowania nie narzeka również deska do prasowania CONNECT. Produkt posiada płynną regulację wysokości (zakres 50 – 97 cm), co zwiększa komfort podczas prasowania. Blat deski o rozmiarze 38c120cm wykonano z siatki metalowej. Dzięki przenikaniu pary przez taki blat można uzyskać lepszy efekt prasowania. Konstrukcja deski jest stabilna i bezpieczna. Dodatkowymi atutami są: profilowana podstawa na żelazko, gniazdko oraz antenka na przewód od żelazka. To dlatego klienci bardzo zwracają na nią uwagę.

 

Warto nadmienić również o obecności w zestawieniu aż dwóch suszarek na bieliznę.

 

Suszarka Rorets SUSSI

 

Duża praktyczna suszarka do bielizny z rozkładanymi ramionami, posiada 18 m powierzchni do suszenia. Opatentowana konstrukcja pozwala na zablokowanie ramion po złożeniu, co ułatwia przenoszenie i przechowywanie suszarki Rorets SUSSI. Dla dodatkowego bezpieczeństwa stelaż wyposażony jest w mechanizm blokujący nogi podczas gdy suszarka stoi rozłożona.

 

Suszarka Rorets NEO

 

Suszarka Rorets NEO to 18 metrów powierzchni suszenia, rewelacyjna opatentowana konstrukcja, która zapobiega samoczynnemu rozkładaniu się nóg i ramion podczas przenoszenia i przechowywania. Nogi suszarki są bardzo stabilne i wytrzymałe, co minimalizuje ryzyko przechyłu. Nie dziwi fakt, że klienci wybierają właśnie suszarkę NEO.

 

Pokrowiec na deskę do prasowania Rorets – PEGGY

 

Pokrowiec Rorets PEGGY jest idealny do desek w rozmiarze blatu do 40 x 120 cm. Tkanina tego pokrowca podklejona jest miękką pianką i pokryta specjalną powłoką metalizowaną. Dzięki tej powłoce pokrowiec odbija ciepło i tym samym uzyskujemy lepszy i szybszy efekt prasowania. W komplecie znajduje się klips ułatwiający umocowanie. Pokrowiec na deskę do prasowania PEGGY to szybki i tani sposób na zmianę wyglądu Twojej starej deski.

 

Odpowiedź na pytanie – Gdzie kupić produkty Rorets znajdziecie tutaj.

Rorets

 

jak prasowac wieksze gabaryty

Suszarka ogrodowa Rorets – Pachnące pranie już nie jest wyzwaniem. Suszenie na świeżym powietrzu

Suszarka ogrodowa – Pachnące pranie już nie jest wyzwaniem. Suszenie na świeżym powietrzu

 

Ogród to ogromny atut – mając własną przestrzeń możesz się nią cieszyć na wiele różnych sposobów. Między innymi możesz ją wykorzystać by usprawnić funkcjonowanie swojego domu i mieć szybko wysuszone pranie, pachnące letnią bryzą.

 

Decydując się na zakup suszarki ogrodowej warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz materiałów. Zainwestuj w suszarkę ogrodową Rorets, a szybko przekonasz się, że była to słuszna decyzja. Suszenie na świeżym powietrzu to praktyczne, ale i efektowne rozwiązanie.

 

SUSZARKI OGRODOWE

W ofercie Rorets znajdziesz modele wykonane z trwałych i solidnych elementów. Są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Ramiona suszarek na pranie Rorets są wytrzymałe, co zapobiega ich wygięciom.

 

Suszarki ogrodowe Rorets są łatwe do składania/rozkładania oraz zapewniają dużo miejsca na świeżo wyprane ubrania czy pościel.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą suszarek ogrodowych Rorets:

Suszarka Ogrodowa Wilma – posiada 3 aluminiowe ramiona i 40 m mocnej linki, w komplecie tuleja do zamocowania w gruncie.

 

Suszarka Ogrodowa Wendy – posiada 4 aluminiowe ramiona i 50 m mocnej linki, w komplecie tuleja do zamocowania w gruncie.

 

Suszarka Ogrodowa Wendela – wykonana w całości z aluminium, posiada 4 rozkładane ramiona, 55 m mocnej linki i w komplecie plastikową podstawę do mocowania w gruncie. Dodatkowo suszarka wyposażona jest w mechanizm ułatwiający swobodne rozkładanie i składanie ramion.

 

Suszarka Ogrodowa Wilmer – wykonana z całości z aluminium, posiadająca 4 ramiona z automatycznie wysuwanymi linkami o łącznej długości 45 m. Podczas gdy suszarka jest złożona linki schowane są w ramionach, zabezpieczone przed deszczem i brudem. Suszarka posiada praktyczny uchwyt do łatwego rozkładania ramion. Konstrukcja suszarki jest opatentowana.

 

Rozwieś pranie na jednej ze stylowych suszarek ogrodowych Rorets.

 

AKCESORIA DO SUSZAREK OGRODOWYCH RORETS

Akcesoria do suszarek ogrodowych Rorets to przede wszystkim podstawy, pokrowiec ochronny, torba na klamerki, a także linki do prania. Podstawa pozwoli na bezpieczne ustawienie w niej suszarki lub innych konstrukcji pionowych. Pokrowiec zabezpieczy suszarkę przed brudem i wodą, dzięki czemu Twoje pranie nie zabrudzi się od prętów i linek. Wygodna torba na klamerki z praktycznym karabińczykiem ułatwi wieszanie prania.

 

Podstawa uniwersalna do mocowania suszarek ogrodowych oraz innych konstrukcji pionowych o średnicy 30, 39 i 50 mm. Podstawę można zamocować w gruncie miękkim lub zabetonować.

 

Podstawa do suszarki ogrodowej WILMER – solidna podstawa do mocowania w gruncie wykonana z odpornego na warunki atmosferyczne materiału. Łatwa do zamocowania przy użyciu drążka. Regulowana średnica podstawy 17-55 mm.

 

Pokrowiec na suszarkę ogrodową – wykonany z wytrzymałego poliestru, posiada zamek błyskawiczny ułatwiający zakładanie i zdejmowanie. Dół pokrowca zawiązywany jest na sznurek. Doskonale chroni suszarkę przed wodą i brudem podczas gdy nie jest używana.

 

Torba na klamerki – wykonana z wytrzymałego poliestru, posiada praktyczny karabińczyk, który pozwala umocować ją na suszarce lub przypiąć do paska czy szlufki spodni. Wlot zamykany jest na sznurek. Torba posiada na dnie otwór odpływowy dla wody deszczowej. Rozmiar: 17 x 17 x 10 cm

 

Linka do suszarki ogrodowej – linka do samodzielnej wymiany w suszarce ogrodowej; długość 60m

 

Linki do prania o długości 20 lub 60 metrów.

 

Zobacz pozostałe wpisy Rorets:

 

Suszarka Ogrodowa Wendella

Jak suszarka Rorets SUSSI pomaga Ci w codziennym życiu?

 

Robienie prania, zwłaszcza przy dzieciach, może okazać się czasochłonnym i męczącym zajęciem. Często włączamy pranie jedno po drugim, po czym zastanawiamy się, gdzie rozwieszać te wszystkie mokre rzeczy. Nie chcemy, aby wilgotne ubrania utrudniały nam codzienne życie. Suszarka Rorets SUSSI przychodzi na ratunek.

Suszarka Sussi

Suszarka Rorets Sussi

Wśród wielu akcesoriów przeznaczonych do suszenia prania najbardziej funkcjonalnym i ekonomicznym rozwiązaniem jest tradycyjna, rozkładana suszarka do prania. Do tej grupy należy suszarka do odzieży SUSSI. Możesz ją w każdym momencie przenieść do dowolnego pomieszczenia lub ukryć. Suszarka SUSSI jest poręczna, lekka, a przy tym charakteryzuje się doskonałą stabilnością.

 

Głównymi zaletami suszarki Rorets SUSSI jest po pierwsze opatentowana konstrukcja pozwalająca na zablokowanie ramion po złożeniu. Po drugie, dla bezpieczeństwa stelaż wyposażony jest w mechanizm blokujący nogi, podczas gdy suszarka stoi rozłożona. Twoje rozwieszane z pietyzmem pranie na pewno będzie bezpieczne podczas przenoszenia suszarki. Kolejnym atutem suszarki SUSSI jest duża powierzchnia suszenia, która po rozłożeniu ramion wynosi łącznie 18 m2 i z powodzeniem zmieści się na niej zawartość jednej pralki (rozłożona suszarka z otwartymi ramionami ma wymiary: wys. 89 cm, dł. 177 cm, szer. 51,5 cm). Długie ubrania, czy ręczniki możesz swobodnie powiesić na ramionach suszarki i nie będą one sięgać do podłogi. Ważną sprawą jest także rozstaw między prętami. Ma on wpływ zarówno na swobodne rozwieszanie prania ale także na szybkość suszenia. Odległość między prętami 5 cm jaką posiada suszarka Rorets SUSSI jest idealna aby rozwiesić większe i grubsze rzeczy, jak na przykład pościel, ręczniki czy delikatne tekstylia oraz zapewnia odpowiedni dopływ powietrza. Ten model idealnie nadaje się do suszenia w domu, jak i na balkonie, w ogrodzie czy na tarasie.

 

Suszarka SUSSI jest wygodna w obsłudze, łatwo się rozkłada, a gdy nie jest potrzebna można ją złożyć i zajmuje niewiele miejsca (wys. 129 cm, szer. 52 cm, gł. 5 cm). Dzięki praktycznej blokadzie mamy pewność, że ramiona suszarki nie rozłożą się samoczynnie podczas jej przenoszenia czy przechowywania.

Rorets sussi suszarkaRorets suszarka sussi wymiary

Pamiętaj, że odpowiednie rozwieszenie prania może bardzo ułatwić jego prasowanie.

Podpowiadamy kilka zasad. Po pierwsze strzepnij pranie przed rozwieszeniem (chwytając je wzdłuż szwów). Po drugie nie odwirowuj prania kilkukrotnie, aby nie wyciągać go z pralki praktycznie suchego.

 

Sussi to tylko jeden z modeli suszarek Rorets, cieszący się ogromnym powodzeniem. Aby dopasować się do indywidualnych potrzeb naszych klientów stworzyliśmy kilka modeli suszarek, informacje o wszystkich naszych modelach znajdziecie państwo pod tym linkiem.

 

Dla zwiększonego komfortu prasowania zaprojektowaliśmy specjalne deski do prasowania Rorets oraz inne akcesoria gospodarstwa domowego 

 

Sprawdź nasze ostatnie artykuły