Na rynku dostępne są różne modele desek do prasowania. Niektóre proste, zajmujące mało miejsca oraz większe i mają wiele udogodnień dla użytkowników. Design desek jest tak różnorodny, że bez problemu można wybrać model współgrający z wystrojem naszego mieszkania. Użytkownicy coraz bardziej cenią sobie szybkość i wygodę związaną z prasowaniem. Ważne jest aby deska była łatwa do rozkładania i składania, miała odpowiednia wielkość blatu, regulację wysokości i dodatkowe udogodnienia wpływające na komfort prasowania. Jednym z takich udogodnień, w który wyposażone są wybrane modele desek Rorets,  jest uchwyt na przewód od żelazka, potocznie nazywany antenką.

Antenka to rewelacyjny sposób na utrzymanie długiego przewodu od żelazka z dala od prasowanych rzeczy. Przewód od żelazka czasem bywa problematyczny, ponieważ może zaplątać się pomiędzy odzieżą i utrudnić nam prasowanie. Dzięki zamocowaniu go w antenie ten problem znika, a prasowanie jest bardziej komfortowe. Wszelkie dodatkowe zagniecenia pojawiające się przez wałkujący się pod ubraniem przewód pójdą w zapomnienie,  a efekty naszej pracy będą bardziej i szybciej widoczne. Po zakończeniu pracy i w celu przechowania deski, antenkę można łatwo złożyć. Prasowanie na deskach Rorets, z dodatkowymi udogodnieniami, jest prostsze i szybsze, a my możemy zaoszczędzić swój cenny czas.

Przed rozpoczęciem prasowania z wykorzystaniem anteny, należy:

– rozłożyć antenkę i delikatnie wcisnąć w dół (click)

– ustawić żelazko na końcowej, zaokrąglonej części blatu deski do prasowania (ok 20cm od końca blatu)

– przewlec przewód od żelazka przez klips znajdujący się na czubku antenki

– dostosować naprężenie przewodu do swoich potrzeb. Uwaga: podczas prasowania, przewód pozostanie zablokowany w klipsie antenki, a antenka będzie uginać się w zależności od zakresu ruchów żelazkiem.

– rozpocząć prasowanie, jak zwykle.

Po zakończeniu prasowania antenkę należy delikatnie pociągnąć ku górze (click) i złożyć.

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego, przedstawiającego prawidłowe używanie antenki, w jaką są wyposażone deski do prasowania Rorets, dostępnego  na naszej stronie w zakładce „FILMY”.

Zapraszamy do zapoznania się z całością oferty firmy Rorets Polska