Zobowiązania społeczne


Większość dzieci na świecie nie ma tak szczęśliwego dzieciństwa jak nasze. Często nie są zaspokajane nawet ich podstawowe potrzeby. Dla Rörets naturalną rzeczą jest, aby mieć swój wkład w niesienie pomocy. Dlatego wspieramy różne organizacje lub staramy się pomagać na inne możliwe sposoby. Pozwala to choć trochę wyobrazić sobie czym jest brak żywności, czystej wody, schronienia i opieki zdrowotnej. Jednak mimo wszystko trudno jest to w pełni zrozumieć.

Szkoła SINI Hargushay Primary School

Sinituote Oy – nasza firma macierzysta z Finlandii , jest w trakcie budowy szkoły podstawowej w wiosce Gendabi w Tanzanii. Prace rozpoczęły się w 2007 roku, a ich celem jest zbudowanie szkoły dla 1000 uczniów wraz z kwaterami dla nauczycieli. Poza budową szkoły, Sini finansuje również zakup książek i mundurków dla uczniów. Co więcej, przyznaje coroczne stypendia naukowe dla 10 najlepszych absolwentów. Daje im to możliwość kontynuowania nauki po opuszczeniu SINI Hargushay Primary School.

Organizacja Radiohjälpen – Världens Barn

Misją organizacji Radiohjälpen – Världens Barn jest  zapewnienie wszystkim dzieciom prawa do edukacji, zdrowia i bezpieczeństwa.

Radiohjälpen Världens Barn angażuje się tam, gdzie potrzeby są największe i pracuje długoterminowo, aby dokonać prawdziwych zmian. Kiedy dzieci mają zapewnione podstawowe warunki życia, rosną ich szanse na lepszą przyszłość.

Szwedzkie Towarzystwo Onkologii

Dla naszej firmy w Szwecji Rörets Industries dumą jest bycie sponsorem Szwedzkiego Towarzystwa Onkologii. Dokonując corocznej wpłaty firma przyczynia się do walki z rakiem. Wierzymy, że takie zaangażowanie jest konieczne.

Zespół Team Rynkeby

To nordycki charytatywny zespół kolarski, który zbiera pieniądze dla dzieci chorych na raka. Bolesnym faktem jest to, że jedno na 450 dzieci choruje na raka przed osiągnięciem wieku 15 lat, a co piąte dziecko nie przeżywa. Rak dziecięcy stanowi wciąż główną przyczynę śmierci dzieci w wieku 1-15 lat.

W Rörets mamy nadzieję, że nasz wkład w pewien sposób wspiera rodziny dotknięte tą chorobą.

Akcja Mustaschkampen

Każdego dnia, każdego miesiąca, każdego roku, u tysięcy mężczyzn diagnozuje raka prostaty! Potrzeba więcej pieniędzy na walkę z tą najczęstszą chorobą nowotworową w Szwecji. Jesteśmy dumni z bycia częścią akcji Mustaschkampen!

Mamy nadzieję, że z naszą pomocą badania będą postępować.