Panowie coraz częściej lubią prasować swoją garderobę. Zdecydowanie sięgają po żelazko i starannie wykonują czynność, która niegdyś była typowo kobiecym zajęciem. Niektórzy prasują ubrania zgodnie z nabytą wiedzą na zasadzie spostrzeżeń, a niektórzy czerpią wiedzę z internetowych porad. Zatem jak wyprasować krawat, muchę czy garnitur w prosty, szybki, a przede wszystkim staranny sposób?

Na początku warto zastanowić się nad rodzajem materiału z jakim mamy do czynienia. Naturalne włókna tkanin z reguły prasuje się na najwyższym stopniu temperatury żelazka. Wówczas łatwiej i o wiele szybciej znikają zagniecenia. Trzeba jednak pamiętać, że odzież taka jak garnitur wymaga szczególnego traktowania. Dlatego najbezpieczniej jest dostosować temperaturę żelazka do zaleceń na metce. Do prasowania marynarki czy spodni warto użyć specjalnej nakładki na żelazko Nakładka na żelazko Luna lub siatki Siatka do prasowania Nova. Gorące żelazko często powoduje wybłyszczanie się ciemnych materiałów a dzięki nakładce Luna i siatce Nova możemy łatwo uniknąć tego niepożądanego efektu . Dodatkowo ochronimy materiał przed przypaleniem.

Przed rozpoczęciem prasowania spodni garniturowych składamy nogawki wzdłuż kantów i szwów. Kładziemy złożone spodnie na desce do prasowania i zaczynamy od nogawek kierując się w stronę pasa. Prasujemy jedną stronę a następnie drugą. Prasowanie marynarki warto zacząć od kołnierzyka, potem rękawy, środek marynarki i przód. Wszystkie te czynności łatwo wykonać z pomocą nakładki Luna lub siatki Nova. Podobnie przy prasowaniu muchy lub krawatu, chociaż te elementy garderoby rzadko wymagają prasowania. Czasem wystarczy ich odpowiednie wysuszenie i są gotowe do użycia.

Prasując garnitur, czy drobne elementy garderoby jak krawat lub mucha, warto zaopatrzyć się w nakładkę  Nakładka na żelazko Luna lub siatkę Siatka do prasowania Nova firmy Rorets. Są one odpowiednią izolacją, dzięki której materiał nie będzie się świecił, nie odbarwi się i nie przypali, a panowie będą z pewnością zadowoleni z efektów swojej pracy.