Choć prasowanie z pewnością nie należy do ulubionych czynności znacznej części gospodarzy i gospodyń domowych, istnieje kilka sposobów, które sprawią, że stanie się ono znacznie szybsze, przyjemniejsze i mniej czasochłonne. Zanim chwycisz żelazko w dłoń, pomyśl jak przygotować się (i swoje ubrania!) do prasowania. Oto kilka rad, które powinny Ci pomóc gładko przez nie przejść:

• proces przygotowania do prasowania zaczyna się szybciej niż myślisz – już wkładając brudną odzież do pralki trzeba pamiętać o tym, że im więcej rzeczy włożymy do bębna, tym bardziej będą one w nim ściśnięte, a co za tym idzie – bardziej prawdopodobne jest ich pogniecenie się podczas prania. Staraj się o tym pamiętać i nie wciskaj odzieży do pralki na siłę! Gdy pranie będzie już za Tobą warto wyciągnąć je możliwie szybko, by nie leżało godzinami pogniecione w pralce.

• następie zadbaj o odpowiednie rozwieszenie prania, tak aby później szybciej i łatwiej dało się prasować. W tej czynności pomogą dobrej jakości suszarki Rörets. Posiadają one wiele udogodnień, które sprawiają, że rozwieszanie i przenoszenie prania może stać się dużo łatwiejsze. Estetyczny wygląd suszarek może także cieszyć oko. Ważne jest też, aby nie czekać, aż ubrania będą całkowicie suche, ponieważ lekko wilgotne rzeczy prasuje się zdecydowanie łatwiej.

• nie zapominaj także o przygotowaniu miejsca pracy! Przygotuj wcześniej miejsce na wyprasowane rzeczy, wieszaki do koszul i bluzek, by nie przerywać już samego prasowania i oszczędzić sobie czasu.

• dbaj o swój sprzęt – korzystaj z odpowiednio przygotowanej wody do żelazek i czyść stopę żelazka, wówczas posłuży Ci przez lata.

To, czy będziesz mieć dużo pracy podczas samego prasowania jest uwarunkowane wieloma czynnikami, a zaskakująca ich ilość pojawia się na długi czas przed rozpoczęciem tej czynności. Jeśli poświęcisz chwilę na odpowiednie przygotowanie odzieży do prasowania możesz zaoszczędzić czas, a samo prasowanie stanie się przyjemne!